Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


linux-vpn-s-ipsec

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Následující verze
Předchozí verze
linux-vpn-s-ipsec [2013/10/12 15:18]
petr IPSEC VPN - vytvořen uvod
linux-vpn-s-ipsec [2013/10/13 21:21] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
-====== ​Jak jsem se mořil s VPN pro android tablety ​======+====== ​VPN pro android a apple zařízení ====== 
 + 
 +===== Úvod ===== 
 + 
 +Jo jo, někdy dají VPN zabrat. Zjisťoval ​jsem, jak se dá vytvořit VPN pro Android a Apple krabičky. Můj původní záměr OpenVpn se nepodařilo zrealizovat. Android by se musel pravděpodobně root-nout, abych tam mohl dodat TUN interface. Tím by by pozbyl záruku, což mi nepřipadá,​ jako rozumné. Jelikož Android i Apple nativně podporuji VPN L2TP s klíčem i preshared key, zkusil jsem jednodušší L2TP VPN s pre_shared_key. 
 + 
 +===== Instalace ​===== 
 + 
 +Návodů je dost, takže máme, co probírat, než se do toho dáme. V debianu máme dvě možnosti, jak postavit L2TP server s pomocí openswan nebo racoon. Hmm a teď se nabízí otázka, co s tím? Nic, jednu možnost vybereme a je vymalováno. Vezmeme třeba openswan na adrese http://​tutorials.by/​singh/​setting-up-l2tp-server-on-raspberry-pi 
  
-Jo jo, někdy ty VPN dají zabrat. Zjisťoval jsem, jak se dá vytvořit VPN pro něco, jako je Android tablet a když už budu v tom, tak i třeba pro apple krámy. Můj původní záměr OpenVpn se nepodařilo zrealizovat. Android by se musel pravděpodobně root-nout, aby tam dostal TUN interface a samozřejmě by pozbyl záruku. To mi nepřipadá,​ jako solidní řešení. OpenVPN na jablku existuje. 
-  
linux-vpn-s-ipsec.1381583888.txt.gz · Poslední úprava: 2013/10/12 14:18 (upraveno mimo DokuWiki)